Mapa wdrożeń EZD

Od dawna nosiłem się z zamiarem zebrania danych i opracowania mapy jednostek publicznych w których wdrożono system EZD lub system jest wdrażany. Odkładałem ten temat głównie z powodu ograniczonej liczby źródeł danych.. Przygotowałem mapę w oparciu o dane z 2 źródeł, jednak liczę, że z czasem mapa ta będzie uwzględniała informacje z wielu źródeł a tym samym będzie przedstawiała sytuację jak najbardziej zbliżoną do rzeczywistości. Mapę będę starał się stale aktualizować.

Źródła danych:

  • strona internetowa ezd.gov.pl – dane dotyczące wdrożeń systemu EZD PUW (stan na 3 kwietnia 2019 r.);
  • dane z Systemu Inwentaryzacji Systemów Teleinformatycznych (www. sist.itl.waw.pl) – udostępnione przez Ministerstwo Cyfryzacji w dniu 4 marca 2019 r.

Na mapach przedstawione są podmioty publiczne, które w ww. źródłach wdrożyły lub wdrażają system EZD. Mapa nie uwzględnia zaawansowania wdrożenia.

Ilość jednostek z systemem EZD uwzględnionych na mapie 415 w tym:19 ministerstw,

51 urzędów centralnych,

16 urzędów wojewódzkich

32 samorządy.

Lokalizacja jednostek z EZD stan na początek kwietnia 2019

Mapa wdrożeń wg. województw – przy nazwie podano ilość instytucji w danym województwie.

Instytucje z systemami EZD wg. województw

Mapa gmin w której znajduje się co najmniej jeden podmiot publiczny z systemem EZD.

Mapa wdrożeń wg.właściwości terytorialnej archiwów państwowych. Oczywiście w przypadku Archiwum Państwowego w Warszawie należy pamiętać, że większość z tych jednostek podlega pod nadzór Archiwum akt Nowych a nie archiwum regionalnego.

Na koniec w pliku do ściągnięcia wykaz jednostek uwzględnionych na mapkach. Jeżeli ktoś pracuje w jednostce, która używa systemu EZD a nie jest wymieniona na tej liście, będę wdzięczny za informację – na konto: archiwumEZD@o-archiwum.pl

7 komentarzy do “Mapa wdrożeń EZD”

  1. Chciałbym zaznaczyć, że KOWR, którego Centrala mieści się w Warszawie posiada 19 oddziałów terenowych, które z kolei posiadają sekcje zamiejscowe, tak więc liczba jednostek stosujących w tym przypadku ezd jako system wspomagający jest znacząco większa niż podana w zestawieniu.

  2. Chciałbym zaznaczyć, że KOWR, którego Centrala mieści się w Warszawie posiada 19 oddziałów terenowych, które z kolei posiadają sekcje zamiejscowe, tak więc liczba jednostek stosujących w tym przypadku ezd jako system wspomagający jest znacząco większa niż podana w zestawieniu.

    1. Czy system jest w wielu instancjach dla każdego oddziału czy sekcji, czy to jeden wspólny system?

  3. Brakuje Urzędu Miasta w Częstochowie, który posiada wdrożony system EZD. Również MOPS w Częstochowie oraz Częstochowskie Centrum Świadczeń wykorzystują system EZD eDOK jako system wspomagający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.