O blogu

Blog „Archiwum i EZD” prowadzony jest przez archiwistę pracującego od kilkunastu lat w archiwach zakładowych. Interesuje mnie bardziej praktyka archiwalna niż teoria. Stąd motto: „PRAKTYCZNIE, NIE TEORETYCZNIE”.
Na przestrzeni szeregu lat pracy zawodowej, prowadzenia rozmaitych szkoleń kancelaryjnych i archiwalnych, również tych związanych z wdrażaniem elektronicznych systemów zarządzania, zebrałem wiele spostrzeżeń, przemyśleń, doświadczeń inspirujących mnie i zapładniających nowymi pomysłami, ideami. Szczególnie bogaty pod tym względem okazał się okres ostatnich paru lat, gdy pojawiły się przepisy kancelaryjne pozwalające na elektroniczne zarządzanie dokumentacją w administracji publicznej. Była i jest to podróż po nieznanych wodach archiwistyki i okazała się fascynującą przygodą intelektualną, której owoce przynajmniej w części będę się starał pokazać. Mamy nadzieję, że czytelnicy bloga przyłączą się komentując artykuły, uczestnicząc w dyskusjach.
Zachęcam do kontaktów przez dodawanie komentarzy pod wpisami, przez maile z pytaniami czy przez kontakt osobisty na konferencjach, szkoleniach i warsztatach, gdzie można podzielić się  wiedzą i doświadczeniem związanym z wdrażaniem i stosowaniem przepisów czy to w tradycyjnej kancelarii papierowej, czy w elektronicznych systemach zarządzania dokumentacją.

Formularz do kontaktów:

  Imię (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Treść wiadomości

   

   

  Zapisz