0

Zasięg terytorialny archiwów państwowych wg. rozporządzenia z 2015 roku

W nowy roku 2017 postanowiłem nauczyć się czegoś nowego. W moje ręce wpadł QGIS. Wedle definicji w wikipedi: qgis to – „wieloplatformowe, wolne i otwarte oprogramowanie geoinformacyjne (GIS) i […] umożliwia m.in. gromadzenie, przetwarzanie (tworzenie, selekcję, identyfikowanie, edytowanie, przeglądanie, zarządzanie), wyświetlanie, analizowanie, interpretowanie i udostępnianie danych przestrzennych, w tym publikowanie kompozycji mapowych w Internecie.”  Wygląda strasznie zawile i skomplikowanie, ale jak się okazało nie taki diabeł straszny jak go malują.W ramach nauki i ćwiczeń praktycznych postanowiłem zaprezentować trochę danych o archiwach. Licząc na wyrozumiałość i życzliwość czytelników na początek mapa zasięgu terytorialnego archiwów państwowych wg. rozporządzenia z 2015 roku. Na mapie zaznaczone czerwoną przerywaną linią granice obecnych województw.


Dane merytoryczne pochodzą oczywiście z rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1743).

Dokonałem drobnych poprawek związanych z Mrągowem i Szczytnem i powiązałem te dane z listą gmin dostępną na portalu Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Dla zainteresowanych plik z połączonymi danymi do ściągnięcia [tu].

Mapa zasięgu terytorialnego archiwów państwowych na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.